ישורי שלדות

מחלקת יישור שלדות והכנה לתקנה 309 ותקנה 308

במצבים בהם שלדת הרכב נפגעת כתוצאה מתאונה, אנו מבצעים תיקון, יישור ובדיקה לרכב בכדי להבטיח את בטיחות הנסיעה ברכב בעתיד.
בדיקה ומדידה במכשור חדיש וממוחשב של שלדת הכלי לכל סוגי הרכבים, רכבים פרטיים, טרקטורונים, רכבי משא ונגררים, תוך התחייבות לסטנדרטים עולמיים ובדיקות תחת תנאים מחמירים.

ביצוע עבודת היישור מתבצעת עם המכשירים המובילים בעולם, למתיחה, כיווץ ושחרור המתכת על מנת לגרום לשלדה לחזור למצבה הקודם ללא חולשה או נזק.
שימוש ב"אינדוקציה"(אלסקו-שוודיה) – מכשיר המחמם מתכת בצורה נקודתית ולאחר מכן תהליך הקירור המבוקר מביא את המתכת להתחזקות וחישול ובכך מחזק את המתכת.

התמחות ייחודית ביישור שלדות אלומיניום של רכבים פרטיים, משאיות וטרקטורונים, (רייזרים RZR), מבריק (MAVERICK CAN-AM X3)  ואופנועים, היישור מתבצע ע"י מתיחה קרה או חמה בהתאם לצורך.
לאחר ביצוע עבודת היישור, אנו מבצעים לרכב שעבר תאונה תקנה 309.

תקנה 309 נועדה להסדיר את הבדיקה הטכנית של רכב שניזוק בתאונה בחלקים בטיחותיים.
התקנה קובעת שרכב יורשה לחזור לכביש רק לאחר שתוקן ועמד בהצלחה באותה בדיקה מדוקדקת, כדי לוודא שהוא עולה לכביש במצב בטיחותי תקין.

באגף הרכב של משרד התחבורה קבעו מפרט בדיקה מפורט שלפיו נבדקים כלי הרכב הללו שנפגעו בתאונות.
עפ"י המפרט הבוחן צריך לבדוק את השלדה, המרכב, מערכת ההיגוי, מערכת הבלמים, מערכת האורות ועוד.

תקנה 308 – במידה ובוחן משטרתי החליט כי רכב מסוים עלול לסכן את התנועה, או באם לא נתמלאו בו תנאים שנקבעו לגביו כדין הוא רשאי להורידו מהכביש.
בכדי להחזיר את הרכב לתנועה עליו לעבור תקנה 308. בדיקת הרכב לאחר תיקון הנזקים, הבדיקה כוללת את השלדה, המרכב, מערכת ההיגוי, מערכת הבלמים, מערכת האורות ועוד.